کارشناسی صحنه جنجالی پنج‌شنبه در نقش جهان

ورزش سه: حساس ترین صحنه داوری اولین روز از رقابت های هفته دوم لیگ برتر در بازی سپاهان و نساجی رخ داد.

در دقیقه ۳۳ این مسابقه ابتدا شهریار مغانلو در پی تکمیل حمله ای از سوی بازیکنان سپاهان در محوطه جریمه نساجی نقش بر زمین شد و توپ برگشتی بلافاصله با انتقال سریع بازیکنان نساجی به سمت دروازه سپاهان آمد.

اما در حالی که مدافع برزیلی سپاهان با ارسال پاس به عقب مانع از تکمیل حرکت رضا جعفری مهاجم نساجی شده بود، تعلل رشید مظاهری در دفع توپ و اقدام او به بازی نمایشی باعث توپ ربایی از سوی جعفری و احتمال رقم خوردن دومین گل نساجی شد که مظاهری خود با یک تکل، راه را بر جعفری بست.

کارشناسی صحنه جنجالی پنج‌شنبه در نقش جهان

پس از این اتفاق مظاهری بازی را با سرعت آغاز کرد تا ترابیان داور بازی به سمت مرکز زمین بازگردد اما از همین لحظه و با دخالت اکبر صادقی و سپس سایر بازیکنان نساجی، جنجالی در پشت محوطه جریمه سپاهان رقم خورد که به سه کارت زرد ختم شد؛ کارت هایی برای خواباندن درگیری میان بازیکنان که هر یک از حق تیم خود دفاع می‌کردند. در این بین یاسین سلمانی و علیرضا ابراهیمی نیز با یکدیگر درگیر شدند که داور به مدافع نساجی کارت زرد نشان داد.

کارشناسی صحنه جنجالی پنج‌شنبه در نقش جهان

حالا کارشناسان داوری این تصمیم داور بازی را بررسی می‌کنند؛ صحنه ای که آشکارا خطای رشید مظاهری به نظر می‌آمد اما شاید ترابیان تصور می‌کرد روی مغانلو خطایی صورت گرفته و به همین دلیل احتیاط کرد که تصمیمی بگیرد که سپاهان را در همان نیمه اول ده نفره کند. به هر حال این تصمیمی بود که احتمالا سرنوشت این مسابقه را تا حد زیادی رقم زد.

با کارشناسان داوری در این باره صحبت کرده‌ایم:

* ابراهیم میرزابیگی: این صحنه یک خطای مسلم از دروازه‌بان است که موقعیت آشکار گل را از مهاجم نساجی می‌گیرد و داور باید پشت محوطه جریمه خطا اعلام و مظاهری را هم اخراج می‌کرد که متاسفانه این کار را نکرد.

* حیدر سلیمانی: در صحنه اول مدافع نساجی روی شهریار مغانلو اثری نگذاشت و خطایی مرتکب نشد و مهاجم سپاهان، خودش کنترلش را از دست داد اما پس از آن مظاهری موقعیت آشکار گل را از مهاجم نساجی سلب کرد؛ اگر این خطا در محوطه جریمه رخ می‌داد جریمه آن اخطار و پنالتی بود اما چون بیرون از محوطه جریمه انجام شد، دروازه‌بان باید اخراج و یک ضربه آزاد مستقیم اعلام می‌شد.

* نوذر رودنیل: روی مغانلو خطایی رخ نداد اما پس از آن مظاهری روی مهاجم نساجی خطا کرد و داور باید ضمن اعلام ضربه آزاد مستقیم، دروازه‌بان سپاهان را اخراج می‌کرد.

* غلامرضا جباری: در محوطه جریمه روی بازیکن سپاهان خطایی رخ نمی‌دهد اما مظاهری مرتکب خطا می‌شود و باید با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج می‌شد.

پ آقای فرش _ E دکتر طالبی_E

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x