ماندن یا نماندن، تنها مشکل اسکوچیچ نیست

بهروز رسایلی در روزنامه همشهری نوشت: آیا دراگان اسکوچیچ در جام‌جهانی قطر روی نیمکت تیم ملی خواهد نشست؟ هنوز هیچ‌کس جواب این سؤال را نمی‌داند و پارادوکس اخراج و ابقای او هم موضوع را گیج‌کننده‌تر کرده است. آخرین خبر این است که هیأت‌رئیسه فدراسیون فوتبال مربی کروات را ابقا کرده، اما همه می‌دانند که انتخابات روز هشتم شهریور فدراسیون تعیین‌کننده خواهد بود و شاید همه‌‌چیز را دگرگون کند. این اما تنها مشکل اسکوچیچ نیست. او هر لحظه، هر ساعت به شکلی در کانون حواشی جدید قرار می‌گیرد؛ حاشیه‌هایی که گویا اصلا ربطی به کنش‌های خود این مربی هم ندارند و هر لحظه ممکن است به شکلی دامانش را بگیرد. فارغ از اینکه دراگان سزاوار حضور در جام‌جهانی هست یا نه، به‌نظر می‌رسد اراده‌ای محکم کمر به حذف او بسته و قرار هم نیست به همین راحتی کوتاه بیاید.

داستان یک مصاحبه جعلی

در طول تعطیلات چند روزه کشور، ناگهان مصاحبه‌ای عجیب و جعلی از دراگان اسکوچیچ منتشر شد که آتش خشم هواداران پرسپولیس را علیه او برانگیخت. در این نقل قول که مبنای درست و دقیقی نداشت و اساسا کسی هم نفهمید نخستین بار در کدام رسانه منتشر شد، از قول مربی کروات نوشتند: «اصلا برانکو کی هست که نظراتش برای من مهم باشد؟» ایوانکوویچ ازجمله کسانی بوده که در این مدت بارها از هموطن خود حمایت کرده، اما در آخرین مصاحبه‌اش گفته بود اسکوچیچ تصور می‌کند او قصد حضور در تیم ملی را دارد و به همین دلیل اخیرا جواب تلفن‌هایش را نمی‌دهد.

گویا پس از آن بوده که به ذهن شایعه‌سازان خطور کرده این نقل قول تند را از زبان اسکو مطرح کنند و به او ضربه بزنند. طبیعتا ساعاتی بعد اسکوچیچ کل موضوع را تکذیب کرد، اما حتی قبل از آن هم واضح بود که این اظهارنظر نمی‌تواند صحت داشته باشد. دراگان از محبوبیت برانکو در ایران باخبر است و خوب می‌داند بخش بزرگی از حامیان او در تیم ملی را هواداران پرسپولیس تشکیل می‌دهند. گذشته از همه اینها، اصلا ادبیات اسکوچیچ به این شکل نیست و یکی از اشکالاتی که از او گرفته می‌شود این است که به اندازه کافی اقتدار و قاطعیت ندارد. در جعلی بودن نقل قول مزبور تقریبا جای تردیدی نیست، اما آن را منتشر کردند و ضربه‌ای سخت به مقبولیت اسکوچیچ زدند. اینکه پشت پرده ماجرا چیست، خیلی پیچیده به‌نظر می‌رسد.

قول تغییر سرمربی و دودستگی بازیکنان

پیش از این غائله هم داستان استوری جدید ملی‌پوشان اتفاق افتاد؛ یک سند دیگر برای دودستگی آنها و متزلزل بودن جایگاه اسکوچیچ. حتما می‌دانید که گروهی از بازیکنان تیم ملی با انتشار یک استوری مشترک از نمایندگان مجلس خواستند در انتخابات فدراسیون فوتبال دخالت نکنند. با توجه به موضع نمایندگان، این استوری به وضوح در حمایت از مهدی تاج بود؛ مردی که می‌گویند شانس اول پیروزی در انتخابات هشتم شهریور است و اگر بیاید، سرمربی تیم ملی را تغییر خواهد داد. حتی حمید استیلی، مدیر تیم ملی هم این موضوع را تأیید کرد و رسما گفت عده‌ای در تماس با ملی‌پوشان به آنها قول تغییر سرمربی بعد از انتخابات را داده‌اند.

بعد هم که تعدادی از ملی‌پوشان مثل سردار آزمون، سعید عزت‌اللهی، علی قلی‌زاده و… این استوری را حذف کردند تا نشان بدهند دودستگی در تیم ملی همچنان ادامه دارد. خلاصه اینکه وضع غریبی است و حاشیه‌سازی‌ها علیه مربی کروات همچنان ادامه دارد. روشن نیست بحران بعدی علیه او کی ایجاد خواهد شد؛ شاید زمانی که شما این مطلب را می‌خوانید، حاشیه جدید هم از راه رسیده باشد! بحث در مورد توانایی‌های فنی اسکوچیچ کاملا مستقل و محترم است، اما این وضعیت برزخی و آشفته درنهایت به ضرر تیم ملی کشورمان تمام خواهد شد.

پ دکتر طالبی_E آقای فرش _ E

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x