صحبت‌های خداداد عزیزی در حمایت از جادوگر

خبرورزشی: پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: در رابطه با بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌ها شیطنت‌هایی می‌شود که با توجه به نزدیکی زمان انتخابات ریاست فدراسیون کاملا مشخص است از طرف چه کسانی صورت می‌گیرد.

محمدرضا مدنی؛ خداداد عزیزی، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره شروع مسابقات لیگ برتر، انتخابات ریاست فدراسیون و حضور بانوان در استادیوم‌ها، همچنین دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل آمریکا اظهاراتی را مطرح کرد.

هفته اول مسابقات لیگ برتر را چطور ارزیابی کردید؟

معمولاً در شروع تورنمنت‌های اینچنینی در هفته‌های اول خیلی نمی‌توان درباره تیم‌ها اظهار نظر درستی کرد. چون تیم‌ها تازه از شرایط بدنسازی خارج شده‌اند و هماهنگی بین نفرات‌شان خیلی به وجود نیامده است. کمی‌زمان لازم است تا ماهیت تیم‌ها مشخص شود، وضعیت تاکتیکی آنها روشن شده و از نظر بدنی به شرایط کاملاً مطلوب دست پیدا کنند.

با این وجود به نظر شما کدام تیم بهتر از سایرین عمل کرد؟

فکر می‌کنم سپاهان نسبت به بقیه بهتر بود. البته بازی پرسپولیس را هم که مقابل ذوب‌آهن دیدم متوجه شدم این تیم هم خوب فوتبال بازی می‌کند. با اینکه در اصفهان مساوی کرد ولی به خوبی حریفش را تحت فشار گذاشته بود. فوتبال روانی را از پرسپولیس و سپاهان دیدم. البته طبیعی است که استقلال هم جزو مدعیان قرار خواهد گرفت. چون این تیم مدافع عنوان قهرمانی است.

صحبت‌های خداداد عزیزی در حمایت از جادوگر

به نظر شما جدال قهرمانی بین کدام تیم‌هاست؟

قطعاً جنگ و دعوا بین همین سه تیم است. البته این مثل همیشه است. اغلب اوقات این سه تیم بیشتر از بقیه برای قهرمانی با هم می‌جنگند. البته در کنار این سه تیم می‌توان از گل گهر هم به عنوان یک مدعی در فصل جاری اسم برد.

مهم‌ترین و جنجالی‌ترین اتفاق در هفته اول غیبت تماشاگران در استادیوم‌ها به دلیل عدم در اختیار داشتن زیرساخت‌های لازم برای ورود بانوان بود. در این باره صحبتی دارید و به طور کلی موضوع ورود بانوان قابل حل است یا نه؟

هیچ مشکلی نیست که حل نشود. این اتفاقی است که در تمام فوتبال دنیا می‌افتد و بانوان هم مانند آقایان به استادیوم می‌روند. ما اگر می‌خواهیم به فیفا آتو ندهیم باید به این موضوع عمل کنیم…

خبر دارید که گفته می‌شود AFC و FIFA در ارتباط با این موضوع تذکر داده‌اند و منتظر دیدن تصاویر حضور بانوان در مسابقات باشگاهی ایران داخل استادیوم هستند تا در غیر اینصورت فوتبال ایران تعلیق شود؟

این حرفها را قبلا هم زده‌اند، اما الان چون نزدیک انتخابات هستیم بیش از پیش به این مسائل می‌پردازند و قصد دارند به نوعی به نفع خودشان سوءاستفاده کنند.

منظورتان انتخابات ریاست فدراسیون است؟

بله! به خاطر انتخابات ریاست فدراسیون عده‌ای در حال سوء استفاده از موضوع بانوان هستند. من معتقدم این که بانوان ما به استادیوم نرفتند و آن‌ها منتظرند که چنین اتفاقی بیفتد تا فوتبال ما تعلیق شود را بعید می‌دانم درست باشد. یک عده ای در حال شلوغ کردن و هیجان دادن به این مسائل هستند. ولی به نظر من این مسائل قابل حل است. ما میتوانیم در استادیوم‌هایمان جایگاه‌هایی برای بانوان تعبیه کنیم و آنها هم بیایند و بازی‌ها را ببینند. این غیر قابل حل نیست و باید سریعتر درباره اش تصمیم بگیرند.

صحبت‌های خداداد عزیزی در حمایت از جادوگر

نظر شخصی خود شما درباره ورود بانوان چیست؟

این حق طبیعی بانوان است که به استادیوم بروند.

مثل سینما و تئاتر؟

بله! مثل همه چیز و مثل همه جاهایی که خانواده‌ها با هم حضور پیدا می‌کنند. خیلی از بانوان که طرفدار فوتبال هستند دوست دارند به استادیوم بروند و تیم محبوبشان را از نزدیک ببینند. بنابراین ما می‌توانیم جایگاه‌هایی را برای آنها در نظر بگیریم و این خیلی عجیب و سخت نیست. ما می‌توانستیم پیش از شروع مسابقات به تیم‌ها بگوییم که در استادیوم‌هایی که در آن میزبان هستند جایگاهی را آماده کنند که خانمها از آنجا استفاده کنند و محل ورود و خروجش هم جدا از آقایان باشد اما متاسفانه این کار را نکردیم. اما باز هم این روزها خیلی درباره این موضوع مطلب نوشته می‌شود چون بازیهایی است که عده ای در نزدیکی انتخابات میخواهند از این قضیه سوء استفاده کنند.

درباره انتخابات و نفراتی که تایید صلاحیت شدند صحبتی دارید؟ به نظر شما این صلاحیت‌ها و تایید شان درست بوده؟

من اصلاً نمی‌دانم که تایید صلاحیت چه معنی میدهد و از کجا در فوتبال ما به وجود آمده است؟ متاسفانه آنهایی که در فدراسیون هستند یک سری قوانین را وضع کردند که فقط خودشان بتوانند در این فدراسیون حضور داشته باشند. شرایطی ایجاد کردند که اهالی فوتبال نمی‌توانند به آن ورود کنند. در طول سال‌های اخیر تنها یک نفر فوتبالی به فدراسیون رفته که آن میرشاد ماجدی است که او را هم سعی میکنند به هر دلیلی بزنند.

به همین خاطر قوانین‌شان کاملا من‌درآوردی است تا فقط خودشان بتوانند رئیس فدراسیون شوند. در روز انتخابات هشتاد و خورده رای وجود دارد که از این هشتاد و خورده ای، پنجاه و خورده ای برای کسانی است که کاملاً غیرفوتبالی هستند! آدمهایی هستند اصلا شرایط فوتبال را درک نمی‌کنند در حالی که شما باید کاملا فوتبالی باشید تا فوتبال را درک کنید. اگر یک فوتبالی رئیس فدراسیون شود بد است؟ پس چرا در همه جای دنیا این طور نیست و برعکس است و فوتبالی‌ها را رئیس فدراسیون فوتبال می‌کنند؟ متاسفانه قوانینی در اساسنامه فدراسیون فوتبال ما نوشته شده است که فوتبالی‌ها نمی‌توانند به آن ورود کنند. قوانینی خنده دار!

یک مثال می‌زنید؟

مثلاً یکی از آنها همین است که شما باید پنج سال سابقه مدیریت داشته باشید! یعنی کسی که ۵ سال مدیر شرکت آب و فاضلاب بوده می‌تواند رئیس فدراسیون فوتبال شود ولی علی کریمی که جایی مدیر نبوده نمی‌تواند بشود! این خنده دار است!

صحبت‌های خداداد عزیزی در حمایت از جادوگر

ظاهراً زمانی که گفته می‌شد علی دایی قصد دارد برای ریاست فدراسیون اقدام کند این قانون به قوانین قبلی اضافه شد؟

در کل که خیلی مسخره است! چه ربطی دارد؟ مثلاً شما در کشتیرانی، اتوبوسرانی و یا جاهای دیگر مدیریت کرده اید، اما آیا اینها ربطی به فوتبال پیدا میکنند!!

در فاصله کم باقی مانده تا جام جهانی اوضاع تیم ملی را چطور ارزیابی میکنید؟

اوضاع تیم ملی ما مثل همیشه است! مگر ما در دوره‌های قبلی وقتی می‌خواستیم به جام جهانی برویم چه کار می‌کردیم؟ همیشه همین بودیم که امروز هستیم! هیچ فرقی نکرده است! تیم ملی بدون بازی‌های تدارکاتی آنچنانی راهی جام جهانی می‌شود! مثلا در دوره‌های قبلی کدام بازی درست و حسابی را برگزار کردیم؟ آن زمان هم با ما بازی نمی‌کردند و الان هم بازی نمی‌کنند. شاید ارقام خیلی بالایی می‌خواهند که فدراسیون قدرت پرداخت آن را ندارد. به همین دلیل فرقی نکرده ایم و ما همان هستیم که بودیم. البته امیدوارم که مثل همیشه در جام جهانی فوتبالی در خور نام کشورمان ارائه کنیم.

به نظر شما با این وضعیت میتوان از گروه مان صعود کرد؟

صعود از مرحله اول خیلی سخت است اما به نظر من اگر ما به انگلیس نبازیم شانس صعودمان زیاد میشود. به شرطی که بازی اول به انگلیس نبازیم.

شما از بازماندگان نسل ایران و آمریکا هستید. بازیکنان تیم ملی ایران پیش از بازی مقابل آمریکا چه حس و حالی دارند؟

من دو بار مقابل تیم ملی آمریکا بازی کرده‌ام و فکر می‌کنم این بازی فرقی با دیگر بازی‌ها ندارد. وقتی شما پیراهن تیم ملی را پوشیده اید فرقی نمی‌کند مقابل آمریکا بازی می‌کنید یا برزیل و آرژانتین!

صحبت‌های خداداد عزیزی در حمایت از جادوگر

اما باید قبول کنیم که وقتی اسم آمریکا روبروی ایران قرار می‌گیرد شرایط تا حدی برای همه ما به ویژه بازیکنان فرق می‌کند، این را قبول دارید؟

از نظر شخص من هیچ فرقی نمی‌کند. من فکر می‌کنم بازی فوتبال روبروی هر تیمی‌خودش یک جنگ است، می‌خواهد با آمریکا باشد یا برزیل فرقی ندارد، مهم این است که ما برای پیراهن و پرچم کشورمان بجنگیم. ما برای این فوتبال بازی می‌کنیم که در نهایت مردم کشورمان خوشحال شود. این از هر چیزی مهمتر است. طبیعتاً وقتی بازیکنان تیم ملی ما با تمام قوا و قدرت شان به میدان بروند چرا که نتوان آمریکا را شکست داد؟ حتی می‌توان انگلیس را هم شکست داد، ولی فوتبال است و گاهی اوقات ممکن است یک روز، روز خوب فوتبال ملی ما باشد و یک روز، روز بد که امیدوارم مقابل آمریکا روز خوب بچه‌های تیم ملی ایران باشد.

حرف باقی مانده ای دارید؟

آرزو می‌کنم در مدت زمان باقی مانده تا شروع مسابقات جام جهانی تیم ملی دچار حاشیه نشود! فوتبال ما کم حاشیه ندارد.

از چه نظر؟

این که اگر کسی رئیس فدراسیون فوتبال میشود حاشیه ای به فوتبال ما اضافه نکند. البته متاسفانه هنوز انتخابات برگزار نشده ولی باز هم یکسری حاشیه‌های عجیب و غریب را دور و بر فوتبال می‌بینیم. امیدوارم اتفاقات خوبی در انتظار فوتبال ایران باشد.

پ دکتر طالبی_E آقای فرش _ E

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x