حسینی: در پرونده لوکادیا خیلی اذیت شدیم

فرهیختگان: نزدیک به یک ماه زمان برد تا پرسپولیس درنهایت یک مهاجم خارجی را به لیست نفرات جدیدش در این فصل اضافه کند. البته این تاخیر باعث شد بسیاری از هواداران پرسپولیس علیه رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس و تیم همراهش موضع بگیرند. اما درنهایت یورگن لوکادیای هلندی بعد از یک دوره مذاکره فشرده با پرسپولیس قرارداد امضا کرد و نام او درکنار نام علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر، سروش رفیعی، گئورگی گولسیانی، سعید صادقی، محمدمهدی احمدی و سینا اسدبیگی به‌عنوان بازیکن جدید پرسپولیس ۱۴۰۱ قرار گرفت. اما این انتقال ظاهرا پایانی بر یارگیری پرسپولیس در این فصل نیست و یحیی گل‌محمدی فردای روز دیدار پرسپولیس و ذوب‌آهن از باشگاه پرسپولیس خواسته تا زمینه حضور یک مهاجم دیگر را در این تیم فراهم کنند. حال این بازیکن چه کسی است؟ اخبار ضدونقیض و بعضا عجیبی دراین مورد منتشر شده است. روزنامه «فرهیختگان» نگاهی انداخته به این نام‌ها و اخبار منتشره باشگاه سرخ پایتخت که در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

نزدیکان باشگاه: مانگا در لیست نیست

اولین اسمی که برای حضور در پرسپولیس مطرح شد الف مانگا مهاجم 27ساله برزیلی است. با اینکه پرسپولیسی‌ها یکبار با این بازیکن و تیم کوریتیبا برزیل مذاکره کرده بودند و توافقی بر سر جذب او صورت نگرفت، باردیگر گفته می‌شود که باشگاه پرسپولیس با این بازیکن مجددا تماس گرفته و حتی به باشگاه او مجددا ایمیل ارسال کرده است. این یعنی پرسپولیس به سراغ بازیکنی رفته که هم جوان است و هم رقم رضایت‌نامه‌اش 500 هزار دلار بوده و گفته می‌شود خود بازیکن هم در جریان مذاکرات رقم درخواستی‌اش را به 500هزار دلار رسانده و البته رقم‌هایی هم برای آپشن‌ها طلب کرده است. با این اوصاف نباید منتظر او بود. خیلی سعی کردیم از داخل باشگاه پرسپولیس صحت‌وسقم مذاکره دوباره باشگاه پرسپولیس را برای جذب مانگا متوجه شویم. اما تقریبا کسی پاسخگوی سوالات ما نبود. در این میان یکی از نزدیکان باشگاه که نمی‌خواست نامی از او برده شود، فقط به بیان این موضوع بسنده کرد که نام مانگا در لیست خرید پرسپولیس قرار ندارد و باشگاه در جست‌وجوی نفرات مناسب دیگر برای پست مهاجم است. حال باید دید صحبت‌های مطرح‌شده چقدر درست خواهد بود!

۳۳ ساله‌های بی‌تیم!

جالب است با اینکه باشگاه پرسپولیس اصرار دارد خبری از مذاکره با گزینه جدید یارگیری به رسانه‌ها ندهد اما بازهم اسامی‌ای مطرح می‌شود که باشگاه پرسپولیس به‌دنبال مذاکره با آنهاست. گفته می‌شود گزینه‌های انگلیسی به یحیی گل‌محمدی و باشگاه پرسپولیس معرفی شده‌اند و این باشگاه می‌خواهد شرایط جذب این نفرات را جویا شود. جالب است وقتی به رزومه این نفرات نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم همگی سن‌وسال بالایی دارند و زمانی در تیم‌های مطرح بازی می‌کردند و امروز یا رسما تیمی ندارند یا برای تیم‌هایشان خیلی کم بازی می‌کنند. بد نیست نگاهی به این اسامی بیندازیم!

دو بازیکن انگلیسی نام‌شان مطرح‌شده که ظاهرا هردو متولد سال 1989 هستند و هردو 33 سال سن دارند. یکی دنیل آندره استوریج که مدتی است تیم نداشته و آخرین‌بار برای تیم پرث گلوری استرالیا بازی می‌کرده و گلی هم برای این تیم نزده است. البته او سابقه بازی در تیم‌های منچسترسیتی و لیورپول و ترابوزان اسپور را هم دارد و برای تیم ترکیه‌ای فقط 4 گل به ثمر رسانده است. برخی می‌گویند در فوتبال ایران چنین مهاجمی می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد. او 80/1 متر قد دارد و مهاجم تخصصی است.

33 ساله بعدی نامش اندی کارول است و سابقه بازی در تیم‌های وستهام و لیورپول و نیوکاسل را دارد. از سال 2019 تا 2021 برای تیم‌های نیوکاسل و ردینگ بازی کرده و کلا یک گل در این مدت به ثمر رسانده است! او 93/1 متر قد دارد و مهاجم تخصصی است و به نظر می‌آید که از نظر قد‌وقواره مورد‌تایید گل‌محمدی خواهد بود اما سوال این است که آیا واقعا با این نفرات مذاکره شده است؟ باشگاه پاسخ صریحی در این خصوص نمی‌دهد.

پیرمرد ۳۵ساله

نام فریزر کمپل هم به‌عنوان مهاجم موردنظر پرسپولیسی‌ها به گوش می‌رسد. مردی که متولد 1987 است و 35 سال سن دارد. او از سال 2019 تاکنون در تیم لیگ یکی هادرزفیلدتاون انگلستان بازی کرده و در 92 بازی انجام‌داده 10 گل هم به ثمر رسانده است. او 72/1 متر قد دارد و از سایر گزینه‌ها کوتاه‌قدتر است.

اسم‌ها سرکاری است؟

نمی‌دانیم چطور چنین اسم‌هایی مطرح می‌شود. البته مشخص است که چنین نام‌هایی از طریق ایجنت‌ها یا خود باشگاه دراختیار برخی رسانه‌ها قرار می‌گیرد. اسم‌هایی که مطرح‌شدنش بسیار عجیب به نظر می‌آید. برخی می‌گویند این اسم‌ها همین‌طوری مطرح می‌شود تا باشگاه با آرامش به‌دنبال نفر اصلی موردنظر خودش باشد. هرچند با توجه به مسائل خاص مالی باشگاه پرسپولیس معرفی چنین نفراتی، غیر از مانگا چندان دور از ذهن نمی‌تواند باشد.

روابط بین‌الملل پرسپولیس: نمی‌توانیم اطلاع‌رسانی کنیم

یکی از نفراتی که توانستیم با او در باشگاه پرسپولیس همکلام شویم، امیرعلی حسینی مدیر روابط بین‌الملل سرخ‌های پایتخت بود که در ترکیه با لوکادیا مذاکره کرد و به توافق رسید. او در پاسخ به خبرنگار «فرهیختگان» گفت: «با توجه به مشکلاتی که در گذشته برای جذب نفرات موردنظرمان به وجود آمد، جذب این مهاجم جزء سکرت‌ترین اقدامات باشگاه محسوب می‌شود. ما سر جذب لوکادیا با دردسرهای زیادی روبه‌رو شدیم و نمی‌خواهیم این مشکلات درحال حاضر به وجود بیاید. برای همین از دادن هرگونه اطلاعات معذوریم و زمانی اطلاع‌رسانی خواهیم کرد که نتیجه مذاکرات قطعی و نهایی شده باشد.»

نه مهاجم عراقی، نه انصاری‌فرد و نه رمضانی

اخباری درمورد احتمال مذاکره باشگاه پرسپولیس با یک مهاجم عراقی به نام محمود المواس، کریم انصاری‌فرد و آرمان رمضانی وجود دارد. اما ظاهرا مهاجم عراقی در لیگ قطر حضور پیدا کرده، انصاری‌فرد به باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که قصد حضور در فوتبال ایران را ندارد و آرمان رمضانی هم اصلا مورد‌تایید گل‌محمدی نیست. به نظر می‌رسد این 3 نفر در برنامه خرید پرسپولیس قرار ندارند. مگر اینکه انصاری‌فرد در سال جام‌جهانی نتواند تیم اروپایی پیدا کند و از سر ناچاری مجبور به بازگشت به فوتبال ایران شود.

یک نکته درمورد دیاباته

اشتباه نکنید نام شیخ دیاباته در لیست خرید پرسپولیسی‌ها نیست. اما ذکر یک نکته درمورد او مهم است. این بازیکن فصل قبل در تیم الغرافه بازی کرده و حالا بازیکن آزاد محسوب می‌شود. سوال اینجاست اگر او در فصل قبل عملکرد خوبی در تیمش داشته که ظاهرا این‌طور بوده چرا حالا او را تیم‌های قطری نخواستند و چرا هنوز با این تیم‌ها قرارداد امضا نکرده است. این درحالی است که اگر قطری‌ها به او پیشنهاد بدهند قطعا رقمش از ارقام پیشنهاد ایرانی‌ها بیشتر خواهد بود!

پ آقای فرش _ E دکتر طالبی_E

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x